Gerly Puusepa koolitus Suhe Partneriga – Suhe iseendaga, 2024. aastal Marokos

1499,00 

14 laos

Kutsume sind teekonnale, mis ei pruugi olla kerge, aga ületab kõik ootused!

Kuidas elada täielikult rahuldustpakkuvat elu? Mis on suhe? Mis on kooselu? Kas see hõlmab vaid meest ja naist?

Kindlasti tead ütlust: mis sees, see väljas, mis üleval, see all. See on vaimse maailma väljendus – kui tasakaalus me oleme enda sees, nii tasakaalus on ka kõik meie ümber.

Me teame elu rütmi – esmalt toimub armumine ja me oleme justkui seitsmendas taevas. Mõne aja pärast  hakkab tekkima rutiin, aga me oleme rahul. Kui rutiin kestab juba pikemalt, hakkab teed rajama rahulolematus. Asume enesele märkamatult võrdlema – mis oli enne, mis on nüüd, mis on teistel ja mida minul ei ole, mida või kuidas ma tahaks, aga ei tule välja või ei õnnestu ja elu hakkab liikuma tumedamate toonide poole. Oluline on tekkivate emotsioonidega mitte kaasa minna vaid jääda hetkes, situatsioonis teadlikuks. Püsida rahus.

Kohalolu on samasugune harjumus nagu iga teinegi. See võib olla sinu jaoks lihtsalt uut tüüpi harjumus, mis alles tuleb omandada – nii nagu kunagi õppisid kõndima, jalgrattaga sõitma, autot juhtima, ametit…

Kui soovid muuta/muutuda, siis see on võimalik, sest kõik on võimalik, kui tahet jagu. Sul lihtsalt puuduvad hetkel teadmised ja oskused, kuidas või mida teha. See on see, mida tahame sulle pakkuda – ja mitte kuiva teoreetilise loengu näol, vaid käärime käised üles ning asume kohe praktiliste tegevuste juurde. Kui oled tüdinud ootamast ja tunned valmisolekut härjal sarvist haarama, siis tule kaasa!

Pakume sulle sinu enda kogemustele tuginevat õppimist. Sinu elu keerdkäigud on sinu parim õppematerjal, sinu kergeim viis omandada uusi harjumusi, valida uut teed, muuta oma elu, muuta mida iganes sa soovid.

Võtmeküsimused on: kus ma oma elus olen? Kus ma tahan olla? Kuidas sinna liikuda?

Kuupäevad: telli koolitusreis oma meeskonnale või grupile ja lepime kokku just sulle sobivad kuupäevad.

Grupi suurus: maksimaalselt 14 inimest

Kuidas ma kohale saan? 

Kui reisikohad saavad täis, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, võib piletid leida omal käel. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid saabuda saab ka eraldi. Tähtis on olla kokkulepitud ajaks õiges kohas!

 

Hind sisaldab:

Koolitust “Suhe partneriga – suhe iseendaga”  – Gerly Puusepp

✓ Kogu reisikorraldust ja kohapealset juhendamine koos eestikeelse reisijuhi ja kohaliku saatjaga

Transfeeri Marokos kogu reisi jooksul

✓ Ööbimist kogu reisi jooksul kaheses toas (riaadid, külalistemajad, hotell, telk)

Hommiku- ja lõunasööke kogu reisi vältel

✓ Sahara kõrbes saame osa pidulikust berberi õhtu- ja hommikusöögist, ööbime telgis ja sõidame ekskursioonile kaameli seljas

✓ Paketti kuulub ka kaks õhtusööki 

Ekskursioone Fezis, Ouarzazates, Ouzoudis

Kohalikku bazaari (turg) külastust

Lisanduvad kulud:

  • Rahvusvahelised lennupileteid (alates 300 eurot inimene) (Lennupiletitega võime aidata)
  • Reisikindlustus
  • Õhtusöögid
  • Majutus üheses toas 150 eurot inimene
  • Sissepääsupiletid Marrakechis ja tasuliste objektide külastusel. (Majorelle Garden, Bahia palee)
  • Jootraha

 

Koolitusreisi korraldaja võib teha programmis muudatusi temast mitteolenevate asjaolude ilmnemisel, tingimusel, et koolitusreisi kvaliteet ja iseloom oluliselt ei muutu. Muudatusest teavitatakse Klienti koheselt.

Päevade kaupa

1. päev – Fes

Kohtume Maroko kultuuri- ja vaimse pealinnaga Fesis. Esimesel päeval tegeleme sellega, et ennast majutada ning uudistame müstilist õhtut linnas. Õhtusöök toimub restoranis, kus saame omavahel rohkem tuttavaks ja räägime eesootavast 10päevasest seiklusest. Majutuseks on valitud marokopärased traditsioonilised riaadid.  Õpime iga päev midagi uut, kasutades ära kõik võimalused, mida pakub reisi jooksul erinevates sihtpunktides ja situatsioonides viibimine. 

2. päev -Fes

Peale hommikusööki suundume Fesi vanalinna ja avastame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat paika koos kohaliku giidiga (inglise keeles). Mööda kitsaid labürinttänavaid jalutades kiikame, kuidas värvitakse kaamelinahkasid, toksitakse väikse haamrikesega hõbekandikule mustreid sisse, kootakse imeilusaid salle ja külastame maailma vanimat ülikooli. Käime parkimistöökojas, mis on Fesi kuulsaim vaatamisväärsus. See kogemus on ebatavaline, kuid võimaldab teil näha mitmeid Maroko asukohti, mis on ajas tagasi läinud. 

3.-4. päev Merzousas 

Suundume Saharasse, kus veedame kaks päeva. Teekond kõrbeavarustes viib meid veetlevasse Merzouga oaasi, otse kõrbedüünide serval, mille võrratu päikeseloojang saadab meid õhtusse. Õhtusöök ja ööbimine toimub kõrbele iseloomulikult telkhotellis. Sahara kõrbe liivadüünidel liikumisel kasutame kaamelitransporti. Merzouga oaas asub umbes 50 kilomeetri kaugusel Alžeeria piirist. 

Järgmise päeva hommikul läheme päikesetõusu vaatama. Enne järgmise seiklusega alustamist on aeg lõõgastuda ja nautida Sahara atmosfääri. Samuti kuulub meie päevakavasse koolitus. 

5. päev Kalaat Mgouna 

Peale hommikusööki sõidame edasi Kalaat Mgounasse, mis asub Atlase jalamil, Dadesi jõe lähedal. Seal kasvatatakse roose, mis õitsevad aprillist juunini. Roosid on täiendav põllukultuur kohalikele inimestele, kes kasvatavad hekke, et piiritleda viljapuuaedade krunte. Roosivesi on Marokos väga kallis kaup, mida kasutatakse nii parfüümina kui Maroko traditsiooniliste roogade valmistamisel. Roosivee kallis hind on tingitud asjaolust, et 4200 kilomeetrit roosihekke võimaldab toota vaid 1400 liitrit eliksiiri.

6. päev Ouarzazate

Ouarzazate asub 1160 meetri kõrgusel mägede lõunas asuval alal. Ouarzazate lähistelt leiab ka Maroko ühe kuulsamaid vaatamisväärsusi. Ühelt poolt on see UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud imposantne pruunikaspunane keskaegne tsitadell suurepärane Araabia arhitektuuri näide, teiselt poolt aga üdini maaliline ja romantiline vaatepilt, millele lisavad lummust taustal kõrguvad mäed ja ümberringi laiuv kõrbemaastik. Külastame 11. sajandist pärit Ait Benhaddou, millele on rahvusvahelist kuulsust toonud mitmed seal filmitud Hollywoodi kassahitid alates „Araabia Lawrence’ist” kuni „Gladiaatori” ja „Aleksandrini”. See paik on tuntud kui Maroko filmitööstuskeskus, sest Ourzazate’ lähistel asuvad suured Atlase filmistuudiod. Seal väntavad filme maailma suurimad kompaniid ning atraktsioonina on need avatud ka külastajatele. Külastame kahte muuseumi. 

7.-9. päev Marrakechis

Peale hommikusööki suundume 110 meetrist Cascades d´Ouzoudi juga imetlema. Et joale alt üles vaadata saaks, tuleb meil laskuda umbes 100 m ning pärast treppidest üles kõndida. Soovitame jalutuskäiguks jalga panna kinnised jalanõud, sest mida allapoole me jõuame, seda niiskemaks ja vesisemaks keskkond läheb. Joa lähedal on end sisse seadnud makaagid, kes kohe kindlasti tahaksid teiega tutvust tegema tulla ja ühisele pildile jääda. 

Koutoubia mošee, oliivisaludega ümbritsetud Manara paviljon, Saadi sultanite hauakambrid, Bahia palee, El Badi palee ja Majorelle aiad, on vaid mõned paigad, mis on hommikuse seikluse keskmes. Naudime viimast õhtusööki Djemaa El Fna väljaku peadpööritavas melus ja teeme viimaseid ostud, kel veel kohvris ruumi jagub.

10. päev Marrakech ja kojusõit

 

Koolitusreisi korraldaja võib teha programmis muudatusi temast mitteolenevate asjaolude ilmnemisel, tingimusel, et koolitusreisi kvaliteet ja iseloom oluliselt ei muutu. Muudatusest teavitatakse Klienti koheselt.

Eesti kodanikule on Marokosse reisimine viisavaba.

Reisida saab kehtiva passiga! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud alates reisi kuupäevast.

Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas, eeldusel et reisi kvaliteet ei muutu.

Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.  Eelnevalt konsulteerida meiega telefoni teel +372 5389 3636 või kirjutades koolitused@koolitusreisid.ee