Ain Mihkelsoni koolitus – Rännak täisväärtusliku eluni – Marokos, sügisel 2025

1499,00 

14 laos

Rännakul otsime vastuseid olulistele küsimustele:

 • Mis teeb Sind päriselt õnnelikuks?
 • Milline on täisväärtuslik elu Sinu jaoks ja kuidas selleni jõuda?
 • Mis annab Sulle jõudu ja inspireerib elama täisväärtuslikku elu?
 • Milline on Sinu parim mina?
 • Millist elu tahad elada ja kuidas selleni jõuda?
 • Kuidas saada üle takistustest ja hirmudest?

Loome selgust Sinust endast ja Tervikust lähtudes, märgates ja usaldades rännakul üles tulevat.

Töötubades on näpuotsaga teooriat, inspireerivad arutelud ja hingeminevad praktikad.

Katsetame erinevaid tehnikaid, mis ühendavad suurema jõu allikaga ja aitavad säilitada rahu rasketel hetkedel.

Lisaks töötubadele on paketis tasuta personaalne coaching Ain Mihkelsoniga. Nii saad just Sulle olulisel teemal edasi liikuda.

Rännakult tuled tagasi muutunult, täis värvilisi kogemusi ja uusi taipamisi.

Töötubade teemad valime vastavalt osalejate vajadustele rännaku käigus.

Kuupäevad: sügis 2025 – telli koolitus oma meeskonnale või grupile ja lepime täpsed kuupäevad kokku. 

Grupi suurus: maksimaalselt 14 inimest

Kuidas ma kohale saan? 

Kui reisikohad saavad täis, alustame lennupiletite soetamist ja anname sulle teada, et aeg on käes. Tavaliselt võtame lennupiletitele pakkumise oma müügipartnerilt ning kõik seiklejad, kellele pakkumine sobib, saavad antud hinnaga omale piletid hankida. Kellele ajad või hind ei sobi, saab piletid omal käel leida. Tavaliselt ostame piletid kõik koos, et saaksime korraga kohale, kuid saabuda võib ka eraldi. Tähtis on olla kokkulepitud ajal õiges kohas!

Hind Sisaldab:

Ain Mihkelsoni koolitust “Rännak täisväärtusliku eluni”

✓ Tasuta coaching‘ut Ain Mihkelsoniga

✓ Kogu reisi korraldus ja kohapealne juhendamine koos meie eestikeelse reisijuhi ja kohaliku saatjaga

Transfeer Marokos

✓ Ööbimised kahestes tubades kogu reisi vältel (riaadid, külalistemajad, hotell) 

  Hommiku ja lõunasöögiga kogu reisi vältel

Ekskursioonid Agadiris, Ouarzazate, Cascades d´Ouzoudi

Rannamõnude nautimist 

Ham-ham’i (külasaun) külastust

Tutvume kohalikega ja sõidame külla päris Maroko perele, kus toimub lõuna või õhtusöök

Külastame kohaliku bazaari (turg)

✓ Külastame argaaniaõli ühistut, kus saame osta käsitööna valmistatud puhast argaaniaõli. 

Lisatasu eest:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid (al. 300 eurot inimene) (Lennupiletitega saame aidata)
 • Reisikindlustus
 • Õhtusöögid
 • Massaaž Ham-Hamm’is (10 eurot)
 • Majutus üheses toas 150 eurot inimene
 • Sissepääsupiletid Marrakechis, tasuliste objektide külastusel (Majorelle Garden, Bahia palee jne)
 • Jootraha

Koolituse läbiviija Ain Mihkelsonist lühidalt

 • 14 aastat töötas juhina Swedbankis, viimased kuus aastat rahvusvahelises üksuses;
 • Alates 2012. aastast on mentori, coachi ja juhtide arenguprogrammide loojana toetanud mitmesaja juhi ja meeskonna arengut;
 • Alates 2015 Kasvu Labor OÜ looja ja juht, keskendudes juhtide ning meeskondade arengule;
 • 2015-2016 väljaõpe maailma suurimas coach’e õpetavas Erickson Internationalis;
 • Alates 2017 rahvusvahelise coachingu sertifikaat (ICF ACC tase)
 • 2017 transpersonaalse coachingu väljaõpe
 • Alates 2017 Raplamaa alustavate ettevõtete mentorklubi mentor uutele juhtidele
 • 2019 High performance team coach sertifikaat (Erickson International)
 • Eesti Mentorite Koja juhatuse liige 2017-2023
 • 2018 ja 2019 nomineeritud Raplamaa parimaks koolitajaks
 • 2020-2022 õppis Tartu Ülikoolis religiooniuuringute magistrantuuris, lõputöö teemaks spirituaalne intelligentsus
 • 2022-… Usuteaduse Instituut: hingehoid ja teoloogia
 • 2009-… kogu maailmast pärit vaimsete õpetuste uurimine ning praktiseerimine
 • Eelnev kõrgharidus – rahvusvaheline ärijuhtimine Estonian Business Schoolist

Pikemalt saab Aini kohta lugeda siit.

Videointervjuud koos Ainiga rännanutelt:

Vaata videot Merikese kogemisest

Vaata videot Heidi kogemisest

Mida teised on öelnud Ain koolituste kohta?

„Kui Ain pakkus võimalust osaleda EMK juhi arenguprogrammis, siis ma ei kõhelnud hetkegi. Olime selleks ajaks kolmas aasta koos osalemas mentoritena Raplamaa Mentorklubis ning Aini maailmavaade ja inimeste arengunägemus on mulle olnud sümpaatsed. Programmiga liitusin ilma eelarvamusteta ja konkreetsete ootusteta. Nii nagu olen seda juba aastaid teinud erinevate koolitustega – tuleb mis tuleb ning igast koolitusest on midagi, kasvõi mõni pisku, kaasa võtta. Täna pean tunnistama, et see programm oleks ületanud minu igasugused ootused, milliseid oleksin olnud võimeline välja mõtlema. See oli ilmselgelt hoopis teistsugune, kui ükski teine senine koolitus- või arenguprogramm, milles olen osalenud. Tagantjärele nimetan seda julgelt inimese arenguprogrammiks, mitte lihtsalt juhi arenguprogrammiks. See, mida sealt sain, on eelkõige minu, kui inimese areng. Et sellega kaasnevad ka paremad oskused ümbritsevate inimestega tulemuslikult suhelda, on lisaboonus. Olen veendumusel, et juhtimisoskuste areng algab alati inimese (juhi) enda arengust.”

Andrus Tamm

 

“Osalesin ”Swedbanki juhtide isikliku arengulabori” koolituse esimeses grupis ja julgen Aini, kui koolitajat soovitada. Aini üks suurimatest väärtustest minu jaoks, seisnes tema isiklike arengualaste kogemuste oskuslikus jagamises. Olgu need siis seotud igapäeva rutiinide muutmise, spordi, toitumise või õige mõtlemisega. Hea on kuulda soovitusi inimeselt, kes on need enda peal edukalt ära testinud. Ain suudab sind aidata läbi selle, et oskab küsida õigel hetkel õigeid küsimusi. Vastates tema küsimustele leiad ühtlasi vastused ka enda sisemistele dilemmadele. Ain ei püüa sinusse ühepoolselt suruda mingit uut tarkust vaid aitab sul areneda läbi sinu enda mõtete oskusliku peegeldamise nii, et õiged lahendused annad sa tegelikult endale ise.“

Sven Jürgenson

 

“Minu jaoks oli pea pooleaastane coach’itud teekond väga eriline. Sinu leebelt julge stiil – see on unikaalne! Kohtumistel puistad sa sõnumeid, mis ei tühista midagi, aga hoiavad alles kõik vajaliku ja tekitavad südamesse midagi sisemise naeratuse taolist. Lisaboonusena muutusin ma tähelepanelikumaks. Kui mind ootas ees mõni keerukas sinu poolt antud ülesanne, saatis mind sel ajal justkui „tunni ajal“ kaasa pakitud kosutav vaikus põues ja valmisolek mõelda südame ja instinktiga.

Mida kõike ma selle jooksul ei avastanud! Esmalt sain välja oma kokku jooksnud olekust ja taastasin usalduse maailma vastu – olen ühes töös kirjutanud, et „sa oled ulatanud mulle iseenda ja maailmaga ära leppimise juhise“.

Me teame, et mõtted ja tunded on väga väärtuslikud maailma tajumise allikad. Nendest mitte välja teha oleks suur rumalus. Keerulistel aegadel tekitavad nad meis metsikut tohuvabohu, mis muudab maailma nägemise ahtaks ja enesetunde hapraks. Taipasin, et just suur segadus annab parima võimaluse sealt olulisim välja sõeluda. Milline vabanemine! Kuidas seda aga teha, on võimas tööriist, mille mulle edasi andsid!

Ühe kodutöö sisse olengi kirjutanud nii: „Ühel päeval kohtusin ma Teejuhiga. Teejuht seisis äkitselt minu eluteel ja muudkui viipas asjade poole, mis seda risustasid.“

See oli valgustav hetk, kui õppisin tasapisi omaenese ja teiste hädasid nägema kui võimalusi, mida „enda heaks tööle panna“ –  need on sinu sõnad! Ja kui siia otsa lugeda sinu soovitatud Laozi tarkust, sain ainuüksi sellega tegelemisest ellu lisaks ühe põhjapaneva ülesande. Ma oleks saanud endale justkui uue hääle.

Kokkuvõtteks panin enda jaoks kirja 20 tõdemust elu kohta ja ühe suure soovi – uurida taod. See täidab ja toidab mu vaimu praegu väga jõuliselt ning on valmis lisanduma minu ellu ühel või teisel moel. Kuidas – seda ma veel ei tea, aga praegu ma õpin usaldama oma elu teise poole teeotsa, mis on hoopis kirjum ja avaram kui esimene. Olen otsatult tänulik!”

Siiri Kirikal

Pikemalt saad inimeste tagasisidet lugeda siit.

Koolitusreisi korraldaja võib teha programmis muudatusi temast mitteolenevate asjaolude ilmnemisel, tingimusel, et koolitusreisi kvaliteet ja iseloom oluliselt ei muutu. Muudatusest teavitatakse Klienti koheselt.

PS! Kogu reisi vältel toimuvad igapäevaselt koolitused ja individuaalsed vestlused meie koolitaja Ainiga.

1. päev – Marrakech

Kohtume Marrakechis. Tegeleme enda sisse seadmisega majutuses ning seejärel suundume koos müstilisse õhtusse. Õhtusöögil restoranis saame omavahel tuttavaks ja räägime 10päevasest seiklusest. Majutuseks valime marokopärased traditsioonilised riaadid. Kasutame ära kõik võimalused, mida pakub reisi jooksul viibimine erinevates sihtpunktides ja situatsioonides, et iga päev on midagi õppida!

2. päev – Marrakech – Ouzoud – Marrakech

Peale hommikusööki suundume Cascades d´Ouzoudi juga imetlema, mis on 110 m kõrge. Et joale alt üles vaadata saaks, tuleb meil laskuda umbes 100 meetrit ning pärast treppidest üles jalutada. Soovitame jalutuskäiguks jalga panna kinnised jalanõud, sest mida allapoole me jõuame, seda niiskemaks ja vesisemaks keskkond läheb. Joa lähedal on end sisse seadnud makaagid, kes kohe kindlasti tahaksid teiega tutvust tegema tulla ja ühisele pildile jääda.

3. päev – Marrakech Ouarzazate

Ouarzazate asub kõrgusel 1160 meetri kõrgusel mägede lõunas asuval alal. Ouarzazate lähistel, on Maroko üks kuulsamaid vaatamisväärsusi. Ühelt poolt on see UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud imposantne pruunikaspunane keskaegne tsitadell suurepärane Araabia arhitektuuri näide, teiselt poolt aga üdini maaliline ja romantiline vaatepilt, millele lisavad lummust taustal kõrguvad mäed ja ümberringi laiuv kõrbemaastik. Ait Benhaddou’le on rahvusvahelist kuulsust toonud mitmed siin filmitud Hollywoodi kassahitid alates „Araabia Lawrence’ist” kuni „Gladiaatori” ja „Aleksandrini”. See paik on tuntud ka kui Maroko filmitööstuskeskus, sest Ourzazate’i lähistel asuvad suured Atlase filmistuudiod. Seal väntavad filme maailma suurimad kompaniid ning atraktsioonina on need avatud ka külastajatele. Külastame kahte muuseumi.

4. päevOuarzazateAgadir

Alustame sõitu Agadiri linna, mida peetakse Maroko kuurortlinnaks. See on riigi peamine päikese, liiva ja pubide sihtkoht, kuhu me jääme mitmeks päevaks. Õhtul kohale jõudes külastame lähedal kõrguvat mäge, mille otsast näeme ajaloolise 16. sajandist pärit kasbahi asukohta ja naudime avanevat imelist panoraamvaade Agadirile ja Atlandi ookeanile. Agadiris on aastas 300 päikeselist päeva, mis võimaldab ujuda aastaringselt. Talv on ebatavaliselt soe ja suvine kuumus ei ole kunagi rõhuv.

5.-8. päevAgadir 

Koolitused, ekskursioonid, rannamõnud. Lähme turgudele ja ühe lõunasöögi sööme tõelise Maroko pere juures, kus pakutakse imemaitsvaid traditsioonilisi sööke.

9. päev – Agadir – Essaouira – Marrakech  

Suundume  maagilisse valgesse linna, mis on ümbritsetud vee ja liivaga. Essaouiras on valged majad, kollaste detalide ja siniste ustega. Linn on vaikne ja sõbralik ning on olnud oluliseks kaubanduspunktiks juba peaaegu 3000 aastat. Kuid linnana on ta palju noorem – umbes 200 aastat. Valgete müüridega ümbritsetud linnas on oma sadam ja avatud ustega käsitööliste tänav. Lõunatame Essaouira maagilistel tänavatel. 

Naudime reisi viimast õhtusööki Djemaa El Fna väljaku peadpööritavas melus ja teeme viimased ostud, kel veel kohvris ruumi jagub.

10. päev – Marrakech ja koju sõit

 

Koolitusreisi korraldaja võib teha programmis muudatusi temast mitteolenevate asjaolude ilmnemisel, tingimusel, et koolitusreisi kvaliteet ja iseloom oluliselt ei muutu. Muudatusest teavitatakse Klienti koheselt.

Eesti kodanikule on Marokosse reisimine viisavaba.

Reisida saab kehtiva passiga! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud alates reisi kuupäevast.

Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele. Eelnevalt konsulteerida meiega telefoni teel +372 5389 3636 või kirjutades koolitused@koolitusreisid.ee