Aastavahetus Marokos 2024

1200,00 

14 laos

26. detsember – 6. jaanuar (+/- 2 päeva)

Kutsume Sind koos meiega aastavahetuseks Marokosse, kus Sul on võimalus sukelduda sealsesse kultuuri, saada osa selle maa traditsioonidest ja uskumustest ning avastada enda sees uusi tahke ning meeldejäävalt seigelda.

Mis teeb selle reisi eriliseks? 

1. Liigume mööda Marokot ringi ja näeme selle maa kultuuri läbi erinevate vaatenurkade – vanalinnad ja äärelinnad; ajalugu ja tänapäev; turud ja suured poed; meri ja kõrb.
2. Meiega on kaasas reisijuht ja kultuurigiid, eestlane Heleri, kes on pikalt Marokos elanud ja oskab seda maad avada. Tema teadmised ja kogemused tagavad meie reisiseltskonnale autentse ja meeldejääva kogemuse, sest ta teab täpselt mida ja kus süüa, kuhu minna ning tunneb kohalikke inimesi.
3. Meie seltskond saab olema umbes 14 inimest. Piisavalt väike grupp, kus võimalik üksteise soovidega arvestada, kogemusi ja mõtteid jagada ning avastada uusi tahke oma isiksuses.
4. Meie päevad on mitmekülgsed, sealhulgas lõbus aastavahetuse pidu. Samas jääb aega ka iseendale. Igapäeva rutiinist eemal olles, avaneb võimalus vaadata enda sisse, avastada uusi mõtteid ja tundeid ning leida tasakaal enda sees.

Väljasõidu hind:

1200 eurot/inimene, sisaldab:
✓ Just kõiki neid vahvaid tegevusi, mida eespool kirjeldasime, eestikeelne giid ja tegevused.
✓ Konditsioneeriga buss meie käsutuses.
✓ Ööbimised kahestes või kolmestes tubades kogu reisi jooksul (riaadid, külalistemajad, hotell, telk). Tubades olemas pesemisvõimalused. NB! Tegemist on lihtsate majutustega.
✓ Hommiku – ja lõunasöögid kogu reisi vältel.
✓ Pidulik berberi õhtu- ja hommikusöök Saharas. Majutus nomaadide kõrbelaagris privaatsetes telkides. Ekskursioonidel transpordivad meid kaamelid, võimalus sõita ka maasturiga.
✓ Õhtusööki vana aasta ärasaatmispeol.
✓ Ekskursioonid erinevates linnades ja külades.
✓ Külastame kohalikke bazaare (turg) ja ham-hami (kohalik saun)

Osavõtutasu maksmine:

Enne lennupiletite ostmist soovime, et maksaksid ära 600 eurot ja teeksid ülejäänud osamakse (600 eurot) enne reisile minekut detsembris.

Lisatasu eest:

• Rahvusvahelised lennupileteid (alates 400 eurot/inimene) (Lennupiletite leidmisega saame aidata)
• Reisikindlustus
• Mõned õhtusöögid
• Kohvipausid
• Majutus üheses toas 199 eurot/inimene
• Sissepääsupiletid Marrakechis, tasuliste objektide külastusel. (Majorelle Garden, Bahia palee jne)
• Jootraha
Meie kavas võib tulla muudatusi meist mitteolenevate asjaolude ilmnemisel, kuid lubame, et reisi kvaliteet ja iseloom oluliselt ei muutu. Muudatusest teavitame Sind koheselt.

Kui otsid midagi enamat, kui tavalist aastavahetuse reisi, siis ootame sind meiega liituma! Võta sõbrad kaasa ja avastame uut kultuuri ning maitseid, avardame oma silmaringi selle põneva reisiga.

𝟮𝟳. 𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗥𝗶𝗶𝗮 – 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝗰𝗵
Alustame sõitu puhkusele. Esimesel päeval tegeleme sellega, et ennast majutada ning õhtul suundume koos müstilisse Marrakechi linna. Õhtusöök toimub restoranis, kus saame omavahel tuttavaks ja räägime lähemalt eesootavast 10päevasest seiklusest. Majutuseks valime marokopärased traditsioonilised riaadid. Kasutame ära kõiki võimalusi, mida pakub reisi jooksul viibimine erinevates sihtpunktides ja situatsioonides – iga päev on midagi avastada.

𝟮𝟴.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝘀𝗵 – 𝗧𝗶𝘇𝗶-𝗻-𝗧𝗶𝗰𝗵𝗸𝗮 – 𝗔𝗶𝘁 𝗕𝗲𝗻 𝗛𝗮𝗱𝗱𝗼𝘂 -𝗢𝘂𝗮𝗿𝘇𝗮𝘇𝗮𝘁𝗲 – 𝗞𝗮𝗹𝗮𝗮𝘁 𝗺𝗴𝗼𝘂𝗻𝗮
Meie reis algab Marrakechist. Esmalt ületame kõrgeid Atlase mägesid mööda Tizi-n-Tichka kuru (kõrgus 2260 meetrit), kust avaneb vaade roheliste mägede jalamitele, et jõuda Ait Benhaddou Kasbah’sse, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, kus on filmitud palju kuulsaid Hollywoodi filme. Seejärel peatume Aafrika Hollywoodis Ouarzazate’is, mis on koduks ühele maailma suurimale filmistuudiole “Atlas Studios”, kus saate rohkem teada seal filmitud filmide kohta. Jätkame teekonda majutuskohta ühes väikeses külas Rooside orus.

𝟮𝟵.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗞𝗮𝗹𝗮𝗮𝘁 𝗠𝗴𝗼𝘂𝗻𝗮 – 𝗧𝗼𝗱𝗿𝗮 𝗚𝗼𝗿𝗴𝗲𝘀 – 𝗘𝗿𝗳𝗼𝘂𝗱 – 𝗠𝗲𝗿𝘇𝗼𝘂𝗴𝗮
Hommikul naudime hommikusööki ja pärast seda suundume tutvuma kuulsate Monkey Toes mägedega. Enne kui suundume maailma ühte kõige suurejoonelisemasse kanjonisse, kus asuvad kaunitar “Todgha kurude” künkad, naudime vaadet ülalt. Edasi suundume palmilinna Erfoudi. Lõunasöök toimub traditsioonilises külas. Külastame Erfoudis asuva kohalikku fossiilsete käsitöökoda.

Hilisel pärastlõunal jõuame Merzouga, kus registreerime end sisse luidete lähedal asuvasse hotelli. Seame end valmis kaamelisõiduks ja liigume päikeseloojangul ühte laagrisse. Kes kaameli seljas sõita ei soovi, saab minna laagrisse autoga. Kaameliga sõitmine võtab aega umbes ühe tunni.
Ööbime Sahara kõrbes nomaadide telkides, et nautida vaikust tähti täis taeva all. Telkidesse majutame 2 – 6 inimese kaupa.

𝟯𝟬.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗠𝗲𝗿𝘇𝗼𝘂𝗴𝗮 – 𝗢𝘂𝗮𝗿𝘇𝗮𝘇𝗮𝘁𝗲
Ärkame varahommikul, et nautida kõrbe kõrgeimatel liivaluidetel päikesetõusu. Hotelli naaseme taas kaamelite seljas. Peale kiiret värskendust hotelli alustame tagasisõitu Ouarzazatesse, kus veedame öö.

𝟯𝟭.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗢𝘂𝗮𝗿𝘇𝗮𝘇𝗮𝘁𝗲 – 𝗔𝗴𝗮𝗱𝗶𝗿 (𝗧𝗮𝗴𝗵𝗮𝘇𝗼𝘂𝘁)
Jõuame õhtul Taghazouti, kus meil on renditud maja ookeani ääres ja kus peame vana aasta ärasaatmispidu bikiinides ja Maroko traditsioonilisi pidusööke nautides. Meie hõrgutistega pidulaua eest vastutab kohalik Maroko pere.

𝟭.𝗷𝗮𝗮𝗻 𝗧𝗮𝗴𝗵𝗮𝘇𝗼𝘂𝘁
Naudime vaba päeva ja võtame päikest. Kes soovib, tutvub külaga.

𝟮.- 𝟰.𝗷𝗮𝗮𝗻 𝗧𝗮𝗴𝗵𝗮𝘇𝗼𝘂𝘁 -𝗔𝗴𝗮𝗱𝗶r 𝗵𝗼𝘁𝗲𝗹𝗹.
Võtame päikest ja lõõgastume, sest sedagi on vaja, arvestades suhteliselt tihedaid ekskursioonipäevi reisi esimeses pooles.

𝟱. 𝗷𝗮𝗮𝗻. 𝗔𝗴𝗮𝗱𝗶𝗿 – 𝗖𝗮𝘀𝗰𝗮𝗱𝗲𝘀 𝗱´𝗢𝘂𝘇𝗼𝘂𝗱𝗶 – 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝗰𝗵.
Peale hommikusööki suundume Cascades d´Ouzoudi juga imetlema, mis on 110 m kõrge. Et joale alt üles vaadata, tuleb meil laskuda umbes 100 m ning pärast treppidest üles jalutada. Soovitame jalutuskäiguks jalga panna kinnised jalanõud, sest mida allapoole me jõuame, seda niiskemaks ja vesisemaks keskkond läheb. Joa lähedal on end sisse seadnud makaagid, kes kohe kindlasti tahaksid teiega tutvust tegema tulla ja ühisele pildile jääda.

Koutoubia mošee, oliivisaludega ümbritsetud Manara paviljon, Bahia palee, El Badi palee ja Majorelle aiad, on vaid mõned paigad, mida veel võimalik Marrakechis avastada. Naudime reisi viimast õhtusööki Djemaa El Fna väljaku peadpööritavas melus ja teeme viimased ostud.

𝟲.𝗷𝗮𝗮𝗻 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝗰𝗵 𝗸𝗼𝗷𝘂𝘀õ𝗶𝘁.

Eesti kodanikule on Marokosse reisimine viisavaba.

Reisida saab kehtiva passiga! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud alates reisi kuupäevast.

Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele. Eelnevalt konsulteerida meiega kas telefoni teel +372 5389 3636 või kirjuta meile koolitused@koolitusreisid.ee