Aastavahetus Marokos 2024

1200,00 

Laost otsas

26 dets – 6 jaanuar (+/- 2 päeva)

Kutsume sind koos meiega aastavahetuseks Marokosse, kus Sul on võimalus sukelduda sealsesse kultuuri, saada osa selle maa traditsioonidest ja uskumustest ning avastada enda sees uusi tahke ning saada osa meeldejäävatest seiklustest.

𝙈𝙞𝙨 𝙩𝙚𝙚𝙗 𝙢𝙚𝙞𝙚 𝙧𝙚𝙞𝙨𝙞 𝙚𝙧𝙞𝙡𝙞𝙨𝙚𝙠𝙨?
1. Liigume mööda Marokot ringi ja näeme selle maa kultuuri läbi erinevate vaatenurkade – vanalinnad ja äärelinnad; ajalugu ja tänapäev; turud ja suured poed; meri ja kõrb.
2. Meiega on kaasas eestlane Heleri, meie kultuurigiid, kes on pikalt Marokos elanud ja oskab meile seda maad avada. Tema teadmised ja kogemused tagavad meie reisiseltskonnale autentse ja meeldejääva kogemuse, sest ta teab, mida ja kus süüa; kuhu minna; tunneb kohalikke jne.
3. Meie seltskond on 14 inimest, mis annab võimaluse üksteise soovidega arvestada, kogemusi ja mõtteid jagada ning avastada uusi tahke oma isiksuses.
4. Meie päevad on mitmekülgsed, sealhulgas lõbus aastavahetuse pidu. Samas jääb aega ka iseendale. Igapäeva rutiinist eemal olles avaneb võimalus vaadata enda sisse, avastada uusi mõtteid ja tundeid ning leida tasakaal enda sees.

Väljasõidu hind

1200 €/inimene, sisaldab:
✓ Just kõiki neid vahvaid tegevusi, mida eespool kirjutasime, eesti keelne jutt ja tegevused.
✓ Meie oma buss konditsioneerigi.
✓ Ööbimised kogu reisi jooksul (riaadid, külalistemajad, hotell, telk) kaheses või kolmeses toas. Tubades olemas pesemisvõimalused.
NB ! Tegemist on lihtsate majutustega.
✓ Majutus koos hommiku – ja lõunasöögiga kogu reisi vältel
✓ Sahharas on berberi pidulik õhtu ja hommikusöök, majutus nomaadide kõrbelaagris privaatses telkides, ekskursiooni transport Kaamel, samas võimalus ka jeepiga sõita.
✓ Õhtusööki vana aasta peol
✓ Ekskursioonid erinevates linnades ja külades.
✓ Külastame kohalikke bazaare (turg) ja hamhami (kohalik saun)

𝗢𝘀𝗮𝘃õ𝘁𝘂𝗺𝗮𝗸𝘀𝘂 𝘁𝗮𝘀𝘂𝗺𝗶𝘀𝗲𝘀𝘁
Enne lennupiletite ostmist soovime, et maksaksid ära 600 € ja ülejäänud enne reisile minekut ehk siis dets 600 €

𝗟𝗶𝘀𝗮𝘁𝗮𝘀𝘂 𝗲𝗲𝘀𝘁 𝗽𝗲𝗮𝗯 𝘀𝗼𝗲𝘁𝗮𝗺𝗮:
• Rahvusvahelisi lennupileteid (al.400 eur/in) (Lennupiletitega võime aidata, kes soovib)
• Reisikindlustuse
• Mõned õhtusöögid
• Vahepealsed kohvipausid
• Majutus üheses toas 150 eur/in
• Sissepääsupileteid Marrakechis, tasuliste objektide külastusel. (Majorelle Garden, Bahia palee jne)
• Jootraha
Meie kavas võib tulla muudatusi meist mitteolenevate asjaolude ilmnemisel, tingimusel, et reisi kvaliteet ja iseloom oluliselt ei muutu. Muudatusest teavitame Sind koheselt.

𝗟ü𝗵𝗶𝗱𝗮𝗹𝘁
Kui otsid midagi enamat kui tavalist aastavahetuse reisi, siis meie ootame sind meiega liituma. Võtame sõbrad kaasa ja avastame uusi kultuure, maitseid ja avardame oma silmaringi selle põneva reisiga.

𝟮𝟳.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗥𝗶𝗶𝗮 -𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝗰𝗵.
Jõuame õhtul, ööbime Riadis.
Alustame sõitu puhkusele. Esimesel päeval tegeleme sellega, et ennast majutada ning õhtul suundume koos müstilisse õhtusse. Õhtusöök toimub restoranis, kus tutvume ja tutvustame oma 10 päevast seiklust. Majutuseks valime marokopärased traditsioonilised riaadid. Kasutame ära kõiki võimalusi, mida pakub reisi jooksul viibimine erinevates sihtpunktides ja situatsioonides – iga päev on midagi avastada.

𝟮𝟴.𝗱𝗲𝘁𝘀 – 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝘀𝗵 – 𝗧𝗶𝘇𝗶-𝗻-𝗧𝗶𝗰𝗵𝗸𝗮 – 𝗔𝗶𝘁 𝗕𝗲𝗻 𝗛𝗮𝗱𝗱𝗼𝘂 -𝗢𝘂𝗮𝗿𝘇𝗮𝘇𝗮𝘁𝗲 – 𝗞𝗮𝗹𝗮𝗮𝘁 𝗺𝗴𝗼𝘂𝗻𝗮.
Meie reis algab Marrakechist. Esmalt ületame kõrgeid Atlase mägesid mööda Tizi-n-Tichka kuru (kõrgus 2260 m), kust avaneb vaade roheliste mägede jalamitele, et jõuda Ait Benhaddou Kasbah’sse, mis on UNESCO maailmapärandi nimistusse, kus filmiti palju kuulsaid Hollywoodi filme. Seejärel peatume Aafrika Hollywoodis Ouarzazate’is, sest see on koduks ühele maailma suurimale filmistuudiole “Atlas Studios”, kus saate rohkem teada seal filmitud filmide kohta. Jätkame teekonda majutuskohta ühes väikeses külas Rooside orus.

𝟮𝟵.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗞𝗮𝗹𝗮𝗮𝘁 𝗠𝗴𝗼𝘂𝗻𝗮 – 𝗧𝗼𝗱𝗿𝗮 𝗚𝗼𝗿𝗴𝗲𝘀 – 𝗘𝗿𝗳𝗼𝘂𝗱 – 𝗠𝗲𝗿𝘇𝗼𝘂𝗴𝗮
Hommikul naudite hommikusööki ja pärast seda suundume tutvuma kuulsate Monkey Toes mägedega. Enne kui suundute maailma ühte kõige suurejoonelisemasse kanjonisse, kus asub kaunitar “Todgha kurude” künkad, nautime vaadet ülalt. Vahetult pärast seda jätkame reisi palmilinna Erfoudi. Lõunasöök traditsioonilises külas. Külastame Erfoudis asuva kohaliku fossiilsete käsitöökoda.
Hilisel pärastlõunal jõuame Merzouga, kus registreerite end luidete lähedal asuvasse hotelli, et valmistada ette kaamlitega sõitu laagrisse kauni päikeseloojangu all. Kes ei taha kaamliga sõita, saab minna ka autoga. Kaamliga sõitmine võtaks aega tunnike.
Ööbime Sahara kõrbes nomaadide telkides, et nautida vaikust tähti täis taevaga. Telkides oleme 2 – 6 inimest koos.

𝟯𝟬.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗠𝗲𝗿𝘇𝗼𝘂𝗴𝗮 – 𝗢𝘂𝗮𝗿𝘇𝗮𝘇𝗮𝘁𝗲
Varahommikul ärkate kõrbe kõrgeimates liivaluidetes päikesetõusu nautima, et pärast seda naaseda kaamelitega hotelli kiirele duššile. Ja alustame tagasisõitu, Ouarzazate, veedame seal öö.
Kui jääb meil 28.detsembril midagi nägemata, siis nüüd saab uuesti uudistama minna.

𝟯𝟭.𝗱𝗲𝘁𝘀 𝗢𝘂𝗮𝗿𝘇𝗮𝘇𝗮𝘁𝗲 – 𝗔𝗴𝗮𝗱𝗶𝗿 (𝗧𝗮𝗴𝗵𝗮𝘇𝗼𝘂𝘁)
Jõuame õhtul Taghazouti, kus siis on meil oma renditud maja ookeani ääres. Ja kus peame eesti kombel, vana aasta ära saatmist pidu bikiinides ja Maroko traditsioonilisi pidusööke nautides.  Meie õhtuse hõrgutistega pidulaua eest vastutab Maroko kohalik pere.

𝟭.𝗷𝗮𝗮𝗻 𝗧𝗮𝗴𝗵𝗮𝘇𝗼𝘂𝘁
Naudime vaba päevaja päikest võttes. Kes soovib tutvub külaga.

𝟮. – 𝟰.𝗷𝗮𝗮𝗻 𝗧𝗮𝗴𝗵𝗮𝘇𝗼𝘂𝘁 -𝗔𝗴𝗮𝗱𝗶r 𝗵𝗼𝘁𝗲𝗹𝗹.
Nüüd siin selle 4 päevaga käime ära erinevates kohades ja võtame päikest, ehk siis lõõgastume, mida on ka vaja. Kuna eelnev marsruut on suht tihe.

𝟱. 𝗷𝗮𝗮𝗻. 𝗔𝗴𝗮𝗱𝗶𝗿 – 𝗖𝗮𝘀𝗰𝗮𝗱𝗲𝘀 𝗱´𝗢𝘂𝘇𝗼𝘂𝗱𝗶 – 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝗰𝗵.
Peale hommikusööki suundume Cascades d´Ouzoudi juga imetlema, mis on 110 m kõrge. Et joale alt üles vaadata saaks, tuleb meil laskuda ca 100 m ning pärast treppidest üles jalutada. Soovitame jalutuskäiguks jalga panna kinnised jalanõud, sest mida allapoole me jõuame, seda niiskemaks ja vesisemaks keskkond läheb. Joa lähedal on end sisse seadnud makaagid, kes kohe kindlasti tahaksid teiega tutvust tegema tulla ja ühisele pildile jääda.
Koutoubia mošee, oliivisaludega ümbritsetud Manara paviljon, Bahia palee, El Badi palee ja Majorelle aiad on vaid mõned paigad, mida on veel võimalik Marrakechis avastada. Naudime viimast õhtusööki Djemaa El Fna väljaku peadpööritavas melus ja teeme viimaseid ostlemisi, kel veel kohvris ruumi jagub. Lõpetame oma reisi ja igaüks saab endale vajaliku reisilt kaasa haarata.

𝟲.𝗷𝗮𝗮𝗻 𝗠𝗮𝗿𝗿𝗮𝗸𝗲𝗰𝗵 𝗸𝗼𝗷𝘂𝘀õ𝗶𝘁.

Eesti kodanikule on Marokos reisimine viisavaba.

Reisida saab kehtiva passiga! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud alates reisi kuupäevast.

Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.  Eelnevalt konsulteerida meiega kas telefoni teel +372 5389 3636 või kirjuta meile koolitused@koolitusreisid.ee