Kalameheretk

Kalastus ja kultuurireis Marokosse

Kalastamine on merepuhkuse üks osa ja on muutunud Eestist väljaspoole järjest kasvavaks trendiks. Kes meist ei tahaks püüda mitmekilost kalapurikat ja õhtul koos sõpradega mere kaldal seda grillida kalamehe jutte vesta ….

Septemberis-oktoobris on see aeg, kus tahame teha ühe põneva avastus retke sinna ja see koht on meil seekord DAKHLA (Lääne Sahara)

September – oktoober

Dakhla on ligi 60 000 elanikuga linn enne Mauritaania piiri.

Dakhlas on üks peamisi kalasadamaid Marokos.Värske kala valmistatmine on teadmiste ja koka kunsti segu, mida on vaja valge kala või erinevate sardiiniliikide küpsetamiseks. Kaameli kasvandused Dakhlas pakuvad võimalust nautida erinevalt küpsetatult hea kvaliteediga liha.

Paljud inimesed, kes elavad Marokos, neile on kalapüük elulaad. Kuid turistide jaoks on see ka suurepärane võimalus. Vaatamata asjaolule, et turistidel tekib sageli tunne, et Maroko on kõrbe riik, on kalastamine üsna populaarne tegevus. Kalapüük Marokos toimub sisemaa jõgedes ja järvedes ning laial ookeanil. Külastajad saavad nautida järve keskel asuvas paadis või suunduda mõne suure süvamere kalapüügiga ookeani peale.

See uskumatu piirkond on asustatud mitmekesiste mereloomade, lindude, roomajate ja imetajatega. UNESCO poolt toetatud Dakhla rahvuspargi loomise ettepanek mis on suunatud ka selle piirkonna loodusliku suurejoonelisuse säilitamisele.

Piirkonnas on väga rikkalik floora ja fauna. Piirkond on ka tuntud rändlindude peatuspaigana. Kui otsite suuremat väljakutset, leiate mõõkkala, tuuni, marliini, barrakudasid.

Kui teil on natuke õnne, näete ka delfiine ja flamingosi.