Mida peaksid teadma enne Marokosse sõitmist

Maroko on värve ning põnevust täis maa. Enne reisile suundumist tooksime teieni mõned asjad, mida peaks Maroko kohta teadma. Kas sina teadsid, et kauplemist võib pidada Maroko rahvusspordiks? 

1. Riietu vastavalt
Marokos võivad noormehed riietuda, kuidas nad soovivad, kuid naisterahvastel soovitame riietuda konservatiivsemalt. Marokos võib külla näha, et turistid kannavad ükskõik, mida nad soovivad, kuid meie soovitame võimalusel kanda katvaid riideid. Soovitame kaasa võtta ka salli, mis katab vajalikul hetkel õlad ning pea. Lisaks aitab see kaitsta liigse päikese eest!
2. Kurss ning raha
Marokos on rahaühikuks dirhem (MAD). 1 EUR = umbes 10.60 MAD. Eestis dirhemeid osta ei saa.
Maroko kursid
Marokos on rahaühikuks dirhem
Raha on võimalik vahetada Agadiri lennuväljal ning Maroko linnade pankades. Hoidke kindlasti alles ka rahavahetusel saadud tšekid, juhuks kui soovite dirhemid hiljem eurodeks ümber vahetada. Turugudel võtakse vastu ka eurosid ja dollareid, kuid tuleb arvestada, et kurss ei või olla just teie kasuks.  Sularahaautomaaid on linnades olemas ning loevad ka Visa, MasterCard, Electron, Cirrus ja Maestro kaarte. Marokos on tavaks ka jätta jootraha. See on pigem lausa reegel ning restoranides on soovitatav jätta jootrahaks 5%-10% arvest. Ka taksojuhtidele ning giididele on kombeks anda jootraha.
3. Kauplemine
Kauplemine on marokolaste jaoks justkui rahvussport. Kauplemine on osa nende kultuurist ning selles tulenevalt on viisakas kaubelda. Nii võid saada toote esialgsest hinnas ligikaudu 25%-50% alla. Kui sa soovid Marokos kaasa osta midagi kallimat, näiteks väärisesemeid on hea kui uurid enne, mis hinnaga neid Marokos müüakse.
4. Hoidu tasuta tuuridest
Tänavatel võidakse pakkuda tasuta giidituure, kuid need võivad lõppeda raha väljapressimisega. Broneeri giidituur internetis ning kindlasti uuri ka pakkuja tausta.
5. Reeded on puhkepäevad
Reedeti on mõned kauplused suletud, kuna see on nende puhkepäev. Lisaks pane tähele, millal on nende pühad, ka nendel päevadel on kauplused suletud. Alati kontrolli enne, kas kauplus on avatud!
6. Vesi
Marokos pildistamine
“Minu unistuste foto” õppereis 11.-20. september 2019
Eestlastena oleme harjunud, et kraanist tulev vesi on joodav. Marokos soovitame kasutada pudelivett, ka siis kui pesed hambaid.
7. Võta kaamera kindlasti kaasa
Marokos on väga palju ilusaid kohti, mida pildistada. Maroko on tuntud on värvikuse, tekstuuride ning kujundite poolest. Seega hoia kindlasti kaamera ligi! Pakume ka mõnusta õppereisi ,,Minu unistuste foto” kus ei tohiks kindlasti kaamera puududa.