Mida peaksid teadma enne Marokosse sõitmist?

Maroko on värve ja põnevust täis maa. Toome teieni mõned asjad, mida peaks Maroko kohta teadma enne sinna reisimist. Kas sina teadsid, et kauplemist võib nimetada Maroko rahvusspordiks? 
1. Riietu vastavalt

Marokos võivad noormehed riietuda, kuidas nad soovivad, kuid naisterahvastel soovitame riietuda konservatiivsemalt. Marokos võib külla näha, et turistid kannavad mida tahavad, kuid meie soovitame võimalusel kanda katvaid riideid. Reisile tasuks kaasa võtta üks suurem sall või rätik, millega vajadusel õlgu või pead katta. Lisaks aitab see kaitsta liigse päikese eest!

2. Kurss ning raha

Marokos on rahaühikuks dirhem (MAD). 1 EUR = umbes 10.60 MAD. Eestis dirhemeid osta ei saa.

Maroko kursid
Marokos on rahaühikuks dirhem

Raha on võimalik vahetada Agadiri lennuväljal ja pankades, mida leiame Maroko linnadest. Hoidke kindlasti alles ka rahavahetusel saadud tšekid, juhuks kui soovite dirhemid hiljem taas eurodeks ümber vahetada. Turgudel võetakse vastu ka eurosid ja dollareid, kuid tuleb arvestada, et kurss ei pruugi alati olla just teie kasuks.  Sularahaautomaadid on linnades olemas ja loevad ka Visa, MasterCard, Electron, Cirrus ja Maestro kaarte. Marokos on tavaks jätta jootraha. Võib isegi öelda, et see on pigem reegel ning restoranides on soovitav jätta jootrahaks 5-10% arvest. Ka taksojuhtidele ja giididele on kombeks anda jootraha.

3. Kauplemine

Kauplemine on marokolaste jaoks justkui rahvussport. Kauplemine on osa nende kultuurist ja sellest tulenevalt on lausa viisakas kaubelda. Nii võid saada toote esialgsest hinnas ligikaudu 25-50% soodsamalt. Kui soovid Marokost kaasa osta midagi kallimat, näiteks väärisesemeid, on hea kui uurid enne, mis hinnaga neid Marokos üldiselt müüakse.

4. Hoidu tasuta tuuridest

Tänavatel võidakse pakkuda tasuta giidituure, kuid need võivad lõppeda raha väljapressimisega. Broneeri giidituur internetis ning kindlasti uuri ka pakkuja tausta!

5. Reeded on puhkepäevad

Reedeti on mõned kauplused suletud, kuna see on Marokos puhkepäev. Lisaks pane tähele, millal peetakse pühi, ka nendel päevadel on kauplused suletud. Alati kontrolli enne, kas kauplus on avatud!

6. Vesi
Marokos pildistamine
“Minu unistuste foto” õppereis 11.-20. september 2019

Eestlastena oleme harjunud, et kraanist tulev vesi on joodav. Marokos soovitame kasutada pudelivett ka siis, kui pesed hambaid.

7. Võta kaamera kindlasti kaasa

Marokos on väga palju ilusaid kohti, mida pildistada. Riik on tuntud on värvikuse, tekstuuride ja kujundite poolest, seega hoia kindlasti kaamera käepärast!