5 huvitavat fakti Maroko kohta

Maroko õppreis “Minu unistuste foto” leiab aset juba 16.-25. november ning sellest tulenevalt toome teieni mõned huvitavad faktid Maroko kohta. 

1. MAROKO EI OLE TEGELIKULT NII OHTLIK
Põhja-Aafrikas asuvat Marokot ümbritseb Liibüa ning Egiptus, mida meediamaastikul kajastatakse kui konfliktseid piirkondi. Tihti arvatakse, et Maroko on väga kriminaalne paik, kus tuleb karta taskuvargaid ning naisi ahistatakse verbaalselt, kuid nii see ei ole. Tuleb tõdeda, et üksinda kõndivad naisterahvad saavad rohkem tähelepanu ning kui riietus on kultuurile mitte omaselt napp, võivad ka pilgud jääda reisija peale pikemaks.
2. TEGEMIST ON RELIGIOOSELT TOLERANTSE RIIGIGA
Arvestades Maroko ajalugu, võib kõlada uskumatult, et tegemist on religioonselt väga tolerantse riigiga. Pea igast Maroko linnast võib leida traditsioonilisi juudi linnaosi Mellahe. Ka Maroko kuningas on teinud selleks palju, et taastada ning säilitada tuhandeid sünagooge ning juutide kalmistuid üle kogu Maroko.
Tamonte Koolitusreisid Marokosse
Autor: elCarito
3. RAMADANI AJAL PANE TÄHELE
Ramandan on umbes kuu pikkune islami püha, mida tähistatakse igal aastal mais. Sellel ajal külastab Marokot väga palju turiste ning sellest tulenevalt tuleks teada tavasid ning kombeid sellele ajal. Ramandni ajal moslemid paastuvad päiksetõusust kuni –loojanguni. Nad paastuvad toidust, tubakatoodetest ning isegi välditakse halba tuju ning kuulujutte. Moslemid paastuvad koos oma pere ja sõpradega ning ärkavad varakult, et süüa enne päiksetõusu ning söövad uuesti peale loojangut. Marokot külastades tuleb arvestada, et peale päikse loojangut hakkavad inimesed sööma. Tänavapildis võib näha tuhandeid inimesi, kes tulevad kokku sööma. Turgudel ning poodides võib näha toite, mida muudel aegadel Maroko toidulaualt ei või leida. Tuleb ka tähele panna, et alkoholi on antud ajal raskem saada väljaspool söögikohte ning baare. Külastajana võid näha, et paljud kauplused ei ole enam varakult avatud ning suletakse enne päikseloojangut söömise ning palvete jaoks. Paljud muuseumid ning vaatamisväärsused võivad neil päevadel olla lühemat aega avatud.
Tamonte Koolitusreisid Marokosse
Foto: Aziz Acharki
4. MAROKOS AUTO JUHTIMINE
Maroko saab inimene juhtimisõiguse 21-aastaselt. Kahjuks on paljud marokolased saanud load väikse altkäemaksu eest ning see annab ka tunda liikluspildis. Tänavatel võib näha punase tulega üle sõitmist ning järske pöördeid. Marokos auto juhtumiseks peab olema rahvusvaheline juhiluba.
Tamonte Koolitusreisid Marokosse
Foto:
Samuele Errico Piccarini
5. VALGET ON MAROKOS LEINAVÄRV
Marokos kannab lesk valget 40 päeva pärast on abikaasa surma. See ei tähenda, et Marokot külastades peaksid kohvrist valged asjad välja tõstma. Kohe kindlasti mitte!     Allikad:  https://sirocotours.com/en/9-typical-moroccan-foods/ https://www.journeybeyondtravel.com/blog